Genel

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne operasyondan yeni detaylar! Başdanışman, rüşvet parasıyla estetik yaptırmış

Adana‘da ihaleye fesat karıştırma ve rüşvet operasyonunda gözaltına alınan şüphelilerin reklam ilanlarında 58 milyon TL yolsuzluk yaptığı, başdanışmanın ise reklam şirketlerine ev kirasını ödeterek vücudunun çeşitli yerlerine estetik ameliyatı yaptırdığı öne sürüldü.

EKİPLER ŞAFAK VAKTİ HAREKETE GEÇTİ

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şafak vakti Adana Büyükşehir Belediyesine ihaleye fesat karıştırma ve rüşvet operasyonu düzenledi. Operasyonda başdanışman Mürüvet S.’nin de aralarında olduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Adana'da İhaleye Fesat Karıştırma ve Rüşvet Operasyonunda Gözaltına Alınan Şüphelilerin Yolsuzluk ve Estetik Ameliyat İddiaları

58 MİLYON TL’LİK YOLSUZLUK

Yakalanan 10 kişi, reklam ilanlarından yolsuzluk yaparak 58 milyon TL’lik bir haksız kazanç sağladıkları öne sürüldü. Başdanışman Mürüvet S.’nin hesabına ihaleleri verdiği reklam şirketleri tarafından 1 milyon TL para giriş-çıkışı olduğu iddia edildi.

Adana'da İhaleye Fesat Karıştırma ve Rüşvet Operasyonunda Gözaltına Alınan Şüphelilerin Yolsuzluk ve Estetik Ameliyat İddiaları

BAŞDANIŞMAN, EV KİRASINI ÖDETİP ESTETİK YAPTIRDI

Reklam firmalarına ihale şartnamesinin önden verildiği, ihale şartnamesinin önden hazırlanarak teslim edildiği öne sürülürken başdanışman Mürüvet S.’in ihaleleri verdiği reklam şirketlerine evinin kirasını ödettiği ve vücudunun çeşitli yerlerine estetik ameliyat yaptırdığı iddia edildi.

KİŞİSEL HESAPLARA FİRMALARDAN PARA GİRİŞ ÇIKIŞI OLMUŞ

Öte yandan, reklam ihalelerinden sahte fatura ayarlanarak gözaltına alınan şüphelilerin kişisel hesaplarına reklam firmaları tarafından para-giriş çıkışı olduğu ileri sürüldü.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Adana Gözaltı Operasyon Kaçakçılık 3.Sayfa Politika Güncel Haberlerİlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
istanbul Masaj Masöz masöz