Genel

Gelecek ve Saadet Partisi milletvekilleri Gazze’ye yardım için Mısır’a gitti

İsrail‘in Gazze‘ye yönelik saldırıları devam ederken Gelecek ve Saadet Partilerinin TBMM Grubu’ndan 4 milletvekili, Gazze‘ye yapılan insani yardım çalışmalarını desteklemek ve yerinde incelemek amacıyla Mısır’a gitti.

HAVAALANINDAN UĞURLANDILAR

Sabah saatlerinde Mısır’a giden Ankara Milletvekili Mesut Doğan, İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya, Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan ve Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün, İstanbul Havalimanı VIP Salonu’nda partililer tarafından uğurladı. Gazze‘ye giden heyet adına bir konuşma yapan Ankara Milletvekili Mesut Doğan günlerdir Gazze‘ye bomba yağdığını 9 binin üzerinde Filistinlinin hayatını kaybettiğini hatırlattı.

Gelecek ve Saadet Partisi Milletvekilleri Gazze'ye Yardım İçin Mısır'a Gitti

“TÜM MÜSLÜMANLARIN ONURU BOMBALANIYOR”

Doğan, “Saldırılarda 3 bin 760 çocuk hayatını kaybetti. Bu vahşet bir taraftan yaşanırken İsrail, tetikçi olarak kullandığı isimler üzerinde farklı algılarda oluşturuyor. İsrail diye bir devlet yok ki, İsrail diye işgalci terör devleti var. Oranın sahibi Filistinliler ve bu halk topyekün ülkelerini savunuyor. Bombalanan sadece Filistin değil aslında tüm İslam alemi bombalanıyor. Aslında tüm Müslümanların onuru bombalanıyor. Biz Gelecek-Saadet TBMM grubunun oluşturduğu bir heyet olarak buradan Mısır’a oradan da Gazze hattına geçmeye çalışacağız. Gazze için farkındalık oluşturmak istiyoruz” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

Milletvekili İsrail Mısır Gazze Politika Güncel Haberlerİlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
istanbul Masaj Masöz masöz