Genel

Savaşta bir cephe daha açılınca, İsrail’in savaş gemileri Kızıldeniz’e konuşlandı

İsrail ordusu, Kızıldeniz’e savaş gemileri konuşlandırdığını açıkladı.

Yemen’deki İran destekli Husiler dün, insansız hava araçları (İHA) ve füzelerle İsrail‘e yönelik saldırılar gerçekleştirdiğini duyurdu. İsrail ordusundan yapılan açıklamada da, Kızıldeniz bölgesinden İsrail topraklarına atılan bir füzenin savunma sistemince havada imha edildiği bildirildi.

“İSRAİL’İN SALDIRGANLIĞI DURANA KADAR DEVAM EDECEĞİZ”

Yapılan saldırılar sonrası Husilerin Askeri Sözcüsü Yahya Sare kameraların karşısına geçerek, “Filistin’i savunmak kutsal görevimiz ve her şeyi yapmaya hazırız. Bu kapsamda Allah’ın yardımıyla işgalci İsrail’in hedeflerine çok sayıda balistik füze fırlattık. Filistin’in yanında olsaydık yüz binlerce Yemenliyle birlikte Filistin halkının yanında savaşmaya giderdik ancak oraya ulaşmanın bir yoluna ihtiyacımız var. İsrail’in saldırganlığı durana kadar füze atışlarıyla Filistin direniş güçlerini desteklemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir ülke daha savaşa dahil olunca, İsrail savaş gemilerini Kızıldeniz'e konuşlandırdı

İSRAİL SAVAŞ GEMİLERİ KIZILDENİZ’DE

İsrail ordusundan bugün yapılan yazılı açıklamada ise; “Durum değerlendirmesi doğrultusunda ve bölgede artan savunma çalışmaları kapsamında Deniz Kuvvetleri’ne ait füze gemileri Kızıldeniz bölgesine ulaştı” denildi.

Bir ülke daha savaşa dahil olunca, İsrail savaş gemilerini Kızıldeniz'e konuşlandırdı

2014’TEN BERİ BİR İLK

Öte yandan; Yemen’de Eylül 2014’ten beri başkent Sana ve diğer bazı bölgeleri kontrollerinde tutan İran destekli Husiler, ilk defa İsrail’e yönelik saldırıları üstleniyor.

Kaynak: AA / Dünya

İsrail Dünya Güncel Haberlerİlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
istanbul Masaj Masöz masöz